Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головною метою роботи школи є процес формування особистості, їі гармонійний розвиток. Під розвитком особистості слід розуміти взаємопов'язаний процес кількісних і якісних змін, що відбуваються під час анатомо-фізіологічного дозрівання людини, становлення її світогляду, моральних поглядів, переконань, емоційно-почуттєвої сфери.
Навчально-виховний процес будується таким чином, щоб він активізував дії внутрішніх сил і потенційних можливостей дитини та сприяв доведенню їхнього розвитку й становлення до оптимального рівня.
Школа №113 побудована в 1935 році для дітей робітників заводу ХТЗ. Збудували її швидко, за 3 місяці, щоб діти не мали перерви у навчанні. В той час цю школу називали школою - палацем, так як крім 80-ої школи та двох її філіалів - 4-х річок на Північному і Південному виселку, більше шкіл не було.
Літопис середньої школи №113 говорить про те, що наша школа була однією з кращих у місті, про що свідчать долі багатьох її випускників. М.Ф. Гетьманець, в минулому декан філологічного факультету і завкафедрою російської і зарубіжної літератури Харківського педагогічного інституту (нині 90-річний ювіляр) згадує:  «На долю покоління учнів школи випали суворі випробування – війна проти німецько-фашистських загарбників. Всі мої старші і молодші товариші по школі були справжніми радянськими бійцями-патріотами. Багато загинули смертями хоробрих в роки війни, а  багато випускників успішно працювало в різних галузях народного господарства, науки і культури: Г.Ш. Єжик – головний інженер авіаційного заводу, В. Тунік – полковник, старший науковий співробітник інституту МО СССР у Москві, Таїсія  Бурцева – ведуча актриса Харківського театру ім. Лисенка, Б.В. Штомпель – працював учителем і директором нашої школи, який заснував і є почесним президентом шкільного Музею Бойової та трудової слави працівників школи.
Завдання сучасної школи - розвивати кожну дитину як неповторну індивідуальність.
Формування особистості і її розвиток здійснюються в процесі навчання, якщо виконуються важливі умови:
  • Створення позитивного настрою до навчання.
  • Відчуття позитивної атмосфери у колективі для здійснення спільної мети.
  • Учитель - це друг, радник, старший товариш.